Titan

14. augustil esitles Tanel Veenre oma värsket ehteseeriat TITAN Haapsalus toimuva suurejoonelise moevaatemängu Portaal raames. Ehted helkisid nii catwalkil kui ka spets ürituse jaoks valminud raketi-kujulisel skulptuuril 😉

Nii nagu eelnevadki ehteseeriad, on ka selle seeria üks juuri müstilises antiikajas – Titaanid kui ohjeldamatud jumalused. Lisaks on Titan Saturni suurim kuu ning peale Maa teadaolevalt ainus taevakeha Päikesesüsteemis, mille pinnal on vedelas olekus ainet järvede ja meredena. Need omadused on ka esindatud Titani voolavas merekarbi rüüs, mis justkui peidab enese all midagi maagiliselt saladuslikku.
Saamislugu

 

 

“Nagu palju head asjad elus sai ka see seeria alguse koostööst ühe toreda inimesega.

 Teadsin Kaidit modelli ja stilistina, kuid üllatuslikult oli ta elu keerdkäikudega sattunud hoopis titaani tootmise juurde. 

Nii kohtusimegi Kaidiga viimase poole aasta jooksul korduvalt, et leida ideaalne lahendus ulmeliselt ilusatele titaanist ehetele.” – Tanel Veenre

Esimene joonis

Ehted valmistanud ettevõtte Micro-Fix üks omanikke Kaidi Liiv räägib koostööst Taneliga: 

“Titaan, olles korraga nii kerge, vastupidav, nahasõbralik kui ka hüpoallergiline materjal on ideaalne ehete loomiseks, mida on võimalik kanda ka muidu väga allergilistel inimestel.

Ehete tootmine on olnud Micro-Fixile huvitavaks väljakutseks, olles igapäevaselt spetsialiseerunud äärmiselt spetsiifilistele ja sageli ka väga keerukatele titaanist detailidele meditsiini-, auto-, lennu- ja sporditööstuses.  

Olen väga tänulik nii Tanelile kui meie meistritele selle põneva teekonna, koostöö ja ühise pingutuse eest, mille tulemusena Titan seeria on valminud. “ – Kaidi Liiv


Kaidi Liiv

Kaks kõige kasulikumat omadust on titaani vastupidavus korrosioonile ning selle suurim tugevuse ja kaalu suhe metallide hulgas. Puhtal kujul on titaan sama tugev kui mõned terase sulamid, kuid poole kergem. Tegu on peaaegu sama vastupidava metalliga nagu plaatina. Tänu heale vastupidavusele korrosiooni ja mõrade tekkele ning oma tugevuse ja kaalu suhtele on titaan leidnud laia kasutust lennunduses, kosmoseteaduses ja meditsiinis.

Anodeeritud titaani värvide vikerkaar helgib kosmiliselt – selliseid efektseid värvilahendusi pole võimalik saada ühegi värviga. 

Tanel: ‘’Ehteseeria kujundi lõin koos oma 3D võluri Hansel Taiga. Ma soovisin jätkata Venus seeria teokarbi-kujuga, kuid samas tuua sisse titaanile sobiva ulmelise mõõtme.”

Seeriat läbi joonistades vaatas Tanel palju ka fotosid mustkunstnikest – merekarbist sai seda venitades kangas, mis nagu peidaks midagi enda all. Selline mäng nähtava-nähtamatuga on alati Tanelit köitnud.

Tulemuseks on selge siluetiga kõrvarõngad – puhastatud ja korrastatud lainetega, kuid samas tundliku kolmemõõtmelise vormiga.
Disaini protsess

Kuna titaan on nii mehaanilisele kui keemilisele reaktsiooni suhtes ääretult vastupidav siis on nende ehete hooldamine imelihtne. Titaan püsib sellisena nagu ostsite ka kõige keevalisema elustiili juures 😉

Titaanist ehe on pikaajaline investeering, sest see ei muutu ajas.

Tänu kergusele ja vastupidavusele ideaalne nii igapäevaseks kandmiseks kui pidulikuma looki aktsendina.
Lõplik valik

Vaata ka kuidas meie Titaanist ehted omale kauni värvirüü saavad

https://tvj.ee/wp-content/uploads/2021/08/1630065233371065.mov#t=1,40