Leivavõlur Kerttu

Eesti Vabariigi sünnipäevanädalal teeme kõigile meie veebipoe klientidele kingituse – juuretisega leiva küpsetamise komplekti. Nõnda saad ise proovida päris musta leiva küpsetamist (see on imelihtne!) ning kodu täitub eheda eestimaise aroomiga 🙂 Need nutikad leivategemise komplektid on pärit Lõuna-Eestist, kus leivavõlur Kerttu Kikas asutas väikese ettevõtte Teraleib. Räägimegi Kerttuga leivast ja moest.

Foto: Evelin Lumi

Kuidas ja millal sai alguse Sinu armulugu musta leivaga?

Leiba on meie kodus alati tehtud. Hea retsept on nagu kvaliteetsed ehted, mida pärandatakse põlvest põlve. Olles lapsehoolduspuhkusel mõtlevad paljud naised, millega tegeleda siis, kui emapalk on lõppenud, aga põhitööle veel minna ei raatsi… samas ilusaid asju ju ikka tahaks. Kuna olemas oli hea retsept, siis tuligi eelmise aasta algul idee teha leivaküpsetamise komplektid. Idee läks hooga käima. Tänaseks on meie tootel patent ning leiba küpsetatud juba pea igal kontinendil (v.a Antarktika). “Must leib” kui selline on meie uus toode, mis sündis väikese juhuse läbi ning võitis koheselt kõikide südamed.

Fotod: Evelin Lumi

Millise piduliku võileivaga soovitaksid lisada elegantsi vabariigi aastapäeva peolauale? 
 
Oma küpsetatud leib koos tuppa tekkinud imelise lõhnaga tekitab juba palju elevust ning on iga pidulaua ehe. Tavaliselt haihtub soe leib lihtsalt laualt.
Milline on Sinu suhe värvidega? Mis värvi leidub Sinu riidekapis kõige enam? 
 
Ajab muigama mõeldes oma elu erinevatele etappidele ja riietele. Mulle tundub, et vanemaks saades muutuvad riided järjest kahvatumateks, aga kvaliteetsemateks. Värviaktsent tulebki eelkõige aksessuaaridega. Olen tähele pannud, et kui kuhugi välja läheme, siis kõrvarõngaste värv korreleerub tihti just tütre kleidi värviga. Aksessuaarid peavad ikka omavahel harmoneeruma 😀

Fotod: Evelin Lumi

Milline on Sinu suhe ehetega?
 
See on küll koht, kus tunnen ennast nagu harakas. Eriliselt meeldivad mulle suured rippuvad värvilised kõrvarõngad. Teevad näo näiliselt kitsamaks ja panevad silmad särama. Samas meeldib mulle  igapäevaselt kanda väikese  amuletiga kaelaehet.
Ja on veel üks asi, mis mulle pööraselt meeldib: kui väikesed tüdrukud kannavad kaelaehteid. Mitte kõrvarõngaid nagu mujal maailmas, vaid just kaelaehteid. Setomaal tehakse seda küll usulistel eesmärkidel ehk siis kui laps sünnib, pannakse talle kaela väike hõbedast ristiga ketike, mida ta kannab kogu elu.
Eestlased, kes on tihti ateistid,  võiksid just armastada loodusest inspireeritud ehteid, et oma põhjamaist ilu rõhutada.

EESTI VABARIIGI SÜNNIPÄEVANÄDAL

Vabariigi aastapäeva nädalal iga tellimusega kaasa musta leiva küpsetamise komplekt